چگونه از موهای رنگ شده مراقبت کنیم؟

رنگ کردن موها یکی از مهمترین روش های زیبایی و ایجاد تغییر در چهره محسوب می شود. فرقی نمی کند که موهای خود را در سالن های آرایشگاهی یا در خانه رنگ کرده باشید. در هر صورت برای افزایش ماندگاری و تثبیت بهتر رنگ موها، بهتر است که از آن به بهترین شکل مراقبت کنید. در این زمان خیلی از افراد نمی دانند که کار درست چیست و چگونه می توانند از موهای رنگ شده مراقبت کنند. بنابراین بهتر است با ما همراه شوید. چگونه از موهای رنگ شده مراقبت کنیم؟

8 راز مراقبت از موهای رنگ شده

اگر شما نیز مانند خیلی از افراد نگران موهای رنگ شده خود هستید، بهتر است نگران نباشید. چرا که ترفندهای مهمی برای مراقبت از موهای رنگ شده وجود دارند که با کمک آن ها می توانید مدت زمان زیادی از رنگ های خود لذت ببرید.

بهتر است بدانید که این رازها در واقع ساده و راحت است. اما برخی از افراد آن را نمی دانند و به آن عمل نمی کنند. پس با پی بردن به آن ها می توانید موهایی زیباتر از همیشه داشته باشید.

1.     استفاده از شامپو مخصوص

یکی از مهمترین مواردی که کمتر کسی به آن توجه می کند، استفاده از شامپو مخصوص برای موهای رنگ شده است. در واقع با این شامپو باید به محافظت از رنگ موهای خود بپردازید. شامپو محافظ مو کمک می کند تا ph طبیعی موها حفظ شده و رنگ مو ها در شستشو از بین نرود.

2.     نحوه خشک کردن موی رنگ شده

همانطور که می دانید، خشک کردن موها یک فرآیند بسیار حساس است. از آنجایی که دمای زیاد باعث خشک کردن و سوزاندن تارهای مو می شود، بهتر است که به هیچ عنوان از حرارت زیاد و داغ سشوار یا اتو مو برای خشک کردن موهای خود استفاده نکنید.

چرا که باعث آسیب رسیدن به کوتیکول های مو می شود. بهترین کار بعد از حمام، گرفتن نم موها به آرامی با حوله و در نتیجه باز گذاشتن موها می باشد تا با گرمای متعادل محیط خشک شوند.

3.     استفاده کم از شامپو

حتی اگر از شامپوی مخصوص استفاده کنید، اگر قرار باشد هر روز این کار را انجام دهید، رنگ موهای شما ماندگاری کمتری پیدا می کند. پس بهتر است که کمتر از شامپو برای شستن موهای خود استفاده کنید.

4.     نحوه شستشو موهای رنگ شده

عدم اطلاع افراد از نحوه شستشو موهای رنگ شده باعث می شود تا رنگ موها سریع تر از بین برود. بنابراین بهتر است بدانید که زمان درست شستن موها، هر 72 ساعت است. همچنین بعد از رنگ کردن نیز بهتر است که تا 3 روز آب به موها نخورد. همچنین بهتر است از چنگ زدن موها خودداری کنید.

5.     نرم کننده

مصرف نرم کننده یکی از مهمترین مواردی است که نباید آن را فراموش کنید. نرم کننده مخصوص موی رنگ شده کمک می کند تا چربی موها حفظ شده و رنگ آن تثبیت پیدا کند. پس از نرم کننده غافل نشوید.

6.     دوری از کلر

از آنجایی که کلر استخر باعث آسیب رساندن به موهای رنگ شده می شود، بهتر است که تا حدالاممکن از آن دوری کنید. در مواقع ضروری می توانید از روغن نارگیل برای جلوگیری از برخورد کلر به موها و سپس گذاشتن  کلاه مخصوص استخر استفاده کنید.

7.     استفاده از روغن مو

داشتن روتین مراقبت از موها به وسیله روغن نارگیل، زیتون، آرگان و … بهترین روش برای تثبیت بخشیدن به رنگ موها و حالت دهی به موهای وز و مجعد می باشد.

8.     ماسک مو

استفاده از انواع ماسک مو مخصوص چه در حمام و چه بعد از حمام، یک ترفند عالی برای مراقبت از موهای رنگ شده می باشد. ماسک موها نه تنها موهای شما را زیباتر می کنند، بلکه به درمان موهای آسیب دیده کمک می کنند. پس بهتر است که استفاده از ماسک مو را فراموش نکنید.

کلام آخر

بهتر است بدانید که بدون رعایت نکات ذکر شده به هیچ عنوان نمی توانید از موهای رنگ شده خود مراقبت کنید. پس اگر دوست دارید موهایتان همیشه خوش رنگ، خوش حالت و زیبا باشد، بهتر است که در بهترین شکل ممکن از آن ها مراقبت کنید و به سلامت موها اهمیت دهید. در عین حال، بهتر است برای رنگ کردن موها به یک سالن معتبر مراجعه کنید. چرا که نداشتن مهارت کافی و یا استفاده از ترکیبات شیمیایی تقلبی باعث آسیب رساندن به موهای شما می شود.

برای آموزش و مشاهده دوره‌های ما کلبک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *