کاشت مژه بهتره یا اکستنشن؟

از روش هایی که افراد برای داشتن مژه هایی پرپشت و زیبا استفاده می کنند، می توان به کاشت مژه و اکستنشن اشاره کرد. بنابراین افرادی که کاندیدهای انجام آن هستند، دوست دارند بدانند که کاشت مژه بهتره یا اکستنشن؟ پس برای رسیدن به یک تصمیم آگاهانه با ما همراه باشید.

کاشت مژه چیست؟

از انواع روش هایی که باعث می شود تا مژه هایی بلندتر داشته باشید، کاشت مژه می باشد. در این روش، از مژه  های مصنوعی که از الیاف های ظریف ساخته شده است، برای چسباندن به روی تارهای مژه طبیعی به کمک چسب های مخصوص نیمه دائمی استفاده می شود.

این روش به صورت های دائمی قابل انجام است و از 6 تا 12 ماه بعد از رشد مژه باقی می ماند و ظاهر زیبای خودش را حفظ می کند. این روش برای کسانی که به هر دلیلی مژه هایشان را از دست داده اند مناسب است تا مژه های کنونی رشد کنند.

کاشت مژه به روش های متنوعی قابل انجام است که می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

  1. کاشت به وسیله جراحی که برای کسانی که در اثر حوادث گوناگون مژه های خود را از دست داده اند مناسب است.
  2. کاشت به روش میکروسرجری که در آن بی حسی صورت گرفته و سپس نوار باریکی از پوست سر جدا می شود. در نتیجه طی این عمل فولیکول های موجود در این نوار به صورت تکی به مژه ها پیوند زده می شوند.
  3. کاشت به روش پیوند مژه طبیعی که حدود 50 عدد فولیکول موی سر با برش پوست سر به پلک پیوند داده می شود.

اکستنشن مژه چیست؟

از انواع روش های اضافه کردن مژه موقت، اکستنشن است که مژه های مصنوعی را به وسیله چسب مانند روش قبلی به تار مژه اصلی می چسبانند. در این روش ماندگاری بین 6 هفته به طول می انجامد و برای کسانی که دوست ندارند مدت طولانی تر از آن استفاده کنند مناسب است.

بهتر است بدانید که هر یک از روش ها به نوبه خود خاص و منحصر به فرد هستند و از مزایا و معایب زیادی در عین حال بهره مند می باشند. پس بهتر است که بدانید کاشت مژه بهتره یا اکستنشن؟

تفاوت کاشت مژه و اکستنشن در چیست؟

با توجه به اینکه اکنون با هر یک از روش های پر پشت کردن مژه آشنا شدید، بهتر است بدانید که کدام روش برای شما مناسب تراست. به این ترتیب می توانید یک تصمیم گیری مناسب و آگاهانه داشته باشید. از رایج ترین تفاوت های این دو می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

کلام آخر

با توجه به اینکه اغلب افراد دوست دارند مژه های پرپشت و زیبا داشته باشند، بهتر است که ابتدا بدانید کاشت مژه بهتره یا اکستنشن؟ علاوه بر آن، بهتر است که مشورت با پزشک را در زمان کاشت مژه فراموش نکنید تا مطمئن شوید که آیا کاشت برای شما مناسب است یا خیر. در این صورت می توانید برای انجام هر یک از آن ها یک تصمیم هوشمندانه بگیرید.

دوره‌های آموزشی مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *