کاور ناخن چیست؟ مراحل کاور کردن ناخن با پودر و ژل

یکی از لذت بخش ترین کارها، داشتن ناخن های سالم و زیبا می باشد. یکی از ترفندهای جذابی که امروزه در لاین ناخن سالن های زیبایی انجام می گیرد، کاور کردن ناخن به وسیله پودر و ژل می باشد. در این روش ناخن ها محکم و مقاوم شده و ظاهر نچرال و طبیعی پیدا می کنند. همچنین یک روش عالی برای ماندگاری بهتر ناخن ها محسوب می شود. کاور ناخن چیست

کاور ناخن چیست؟

یک تکنیک عالی در لاین ناخن برای کسانی که دوست ندارند ناخن هایشان با تغییر زیادی روبرو شود، کاور ناخن می باشد. در این روش ناخن های سالم به وسیله پودر و ژل مخصوص به اصطلاح کاور می شوند. این روش باعث تقویت ناخن ها، خوش فرم و زیبا شدن آن ها می شود.

پس بدون اضافه کردن هیچ رنگ و طرح اضافی، یک لایه نازک ژل یو وی یا اکریلیک به روی سطح طبیعی ناخن اضافه می شود. این طراحی باعث می شود تا سطح ناخن سخت و براق و خاص جلوه کند. همچنین می توانید به راحتی از رنگ لاک مورد علاقه خود به روی آن استفاده کنید.

کاور ناخن از مزایای زیادی بهره مند است و به تجهیزات مهمی نیازمند می باشد. به همین دلیل انجام آن به مهارت و آموزش تخصصی نیاز دارد. پس بهتر است که برای کاور ناخن به یک سالن زیبایی معتبر و شناخته شده مراجعه کنید. چرا که استفاده از بهترین مواد و متریال برای حفظ سلامتی ناخن های شما حائز اهمیت است.

کاور ناخن با پودر و ژل شامل چه مراحلی است؟

تنها یک ناخن کار حرفه ای می تواند کاور ناخن را برای شما به بهترین شکل انجام دهد. چرا که این کار باید گام به گام و به درستی صورت بگیرد تا صدف طبیعی ناخن با آسیب روبرو نشود. از جمله مهمترین مراحل کاشت با پودر و ژل می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

مانیکور ناخن ها

در ابتدا قبل از شروع ناخن کار با کمک ابزارها و وسایل مخصوص، به مانیکور کردن ناخن ها از جمله سوهان کشی برقی، گرفتن گوشت های اضافی کناره های ناخن و سایر موارد می پردازد.

مواد گذاری ژل و لیکوئید

مرحله دوم، استفاده از ضد قارچ در درجه اول باید برای جلوگیری از آسیب دیدن ناخن ها انجام بگیرد. در نتیجه پودر و لیکوئید با یکدیگر به اندازه مناسب ترکیب شده و مرحله به مرحله به وسیله قلم مخصوص روی ناخن اعمال می شود تا به نتیجه درست برسد.

حالت دهی به ناخن با سوهان برقی

بعد از آن که پودر اعمال شده به روی ناخن کاملا خشک شد، ناخن کار با سوهان برقی به سراغ حالت دهی به آن می رود تا به فرم دلخواه برسد. بعد از سوهان کشی ممکن است مواد گذاری نیاز به تکرار داشته باشد که این برای همه انجام نمی گیرد.

استفاده از تاپ کات و ژل

در این مرحله برای جلوگیری از شکستگی ناخن ها به روی آن تاپ کات زده می شود. همچنین وقت آن رسیده است که بیس ژل برای براق کردن ناخن استفاده شود. بیس ژل ها در انواع رنگی و ساده موجود هستند که به عنوان یک لایه محافظ قوی عمل می کنند و برای خشک شدن به دستگاه یو وی نیازمند هستند.

استفاده از روغن یا وازلین

مرحله آخر وقت آن رسیده است که با استفاده از روغن مخصوص یا وازلین، کوتیکول های ناخن را ماساژ دهید تا نرم شده و حساسیت آن ها کم شود.

ماندگاری کاور ناخن با ژل چقدر است؟

معمولا کسانی که ناخن های خود را کاور می کنند، می توانند 2 تا 3 هفته آن ها را نگه دارند. بعد از رشد ناخن ها  تا اندازه ای که ظاهر ناخوشایند به دست می آورد، لازم است که برای ترمیم آن ها به سالن آرایشی مناسبی مراجعه کنید.

کلام آخر

از بهترین ترفندها برای داشتن ناخن های زیبا و جذاب، کاور ناخن محسوب می شود. امروزه این لاین آرایشگری به یکی از پردرآمدترین لاین ها تبدیل شده است که افراد زیادی در آن فعالیت می کنند. ناخن کاری نیاز به مهارت و تخصص ویژه دارد. به همین دلیل است که باید انجام آن را به یک فرد حرفه ای و کاربلد بسپارید تا سلامت ناخن های شما به خطر نیوفتد.

برای مشاهده دوره آموزشی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *