کوتاهی مو ی خیس یا خشک؟

از ترفندهای زیبایی و آراستن موها، کوتاه کردن آن ها می باشد که به روش های کوتاهی مو خیس و موی خشک به راحتی صورت می گیرد. اما همانطور که واضح است، همه شما دیده اید که آرایشگر موها را قبل از آنکه کوتاه کند، شسته و سپس برای کوتاهی اقدام می کند. پس سوال رایج اینجاست که کوتاه موی خیس بهتر است یا خشک؟

چرا آرایشگر موها را برای کوتاهی خیس می کند؟

شاید تصور کنید که خیس کردن موها برای کوتاهی، یک تکنیک محسوب می شود، اما اینطور نیست. در واقع آرایشگر برای آنکه بتواند کوتاهی مو را به صورت دقیق تر انجام دهید، از این ترفند استفاده می کند تا دچار خطا و اشتباه در قیچی زدن موها نشود.

بنابراین در اغلب موارد، زمانی که موها تارهای نازک و ظریفی دارد، آرایشگر تصمیم به خیس کردن آن ها برای کوتاهی می کند. اغلب مدل هایی که معمولا برای کوتاهی به خیس شدن موها نیاز دارند، کوتاهی مو صاف، چتری و بلانت باب می باشد که از محبوبیت زیادی در بین بانوان بهره مند است.

خیس کردن موها در واقع کمک می کند تا قیچی زدن موها بدون خطا و تمیزتر صورت بگیرد. در واقع کسانی که موهای بلندی دارند، برای کوتاهی بهتر است که قبل از هر چیزی موهای خود را خیس کنند تا برش دقیق تری صورت بگیرد.

اگر توجه داشته باشید، آقایان در کوتاهی مو در روش های جدید موها را به هیچ عنوان خیس نمی کنند. چرا که قطعا قیچی زدن و حالت دهی به موهای کوتاه راحت تر است. به  همین دلیل است که این ترفند بیشتر از سمت آرایشگر برای موهای بلند استفاده می شود تا بتوان کوتاهی آن را صاف و یکدست انجام داد.

روش مناسب برای کوتاهی مو کدام است؟

با توجه به مواردی که ذکر شد، بهتر است بدانید که یک آرایشگر حرفه ای در هر صورت برای کوتاهی موها از تسلط کافی بهره مند است. پس برای او خیس یا خشک بودن موها فرقی نمی کند. اما عوامل مهمی نیز به روی اینکه کوتاهی با موی خیس یا خشک صورت بگیرد، تاثیرگذار هستند که می توان به مدل مو، اندازه موها و میزان ضخامت آن ها اشاره کرد.

اما از آنجایی که زمانی که کوتاهی در هنگام خیس بودن موها صورت می گیرد، بعد از خشک شدن مو، اندازه آن ها کمی کوتاه تر می شود.  بهتر است که تا حدالامکان کوتاهی با موهای خشک صورت بگیرد تا بتوان سلیقه مشتری را در شکل ایده آل به عمل رساند و رضایت او را جلب کرد. برای نمونه، کسانی که موهای حالت دار، وز و فر شده دارند، برای حفظ حالت اصلی موها، باید به صورت خشک کوتاه شوند.

چرا که این مدل مو اگر در حالت خیس کوتاه شود، می تواند حالت طبیعی خود را از دست داده و کوتاهی ناقص و نامناسبی به همراه بیاورد. یک آرایشگر حرفه ای، برای شناخت حالت طبیعی موها و بافت دقیق آن، به هیچ عنوان برای کوتاهی موها را خیس نمی کند. به همین دلیل است که به روی مراجعه به یک سالن حرفه ای برای آراستن موها و کوتاهی آن ها تاکید می شود.

نکته مهم اینجاست که کوتاه کردن مو در زمانی که موها حالت خاصی در مدل طبیعی خود نداشته باشد و صاف و لخت باشد، به صورت خیس هم جایز است و مشکلی ایجاد نمی کند. بنابراین محدودیت کوتاه کردن موها تنها برای موهای فر، حالت دار و وز وجود دارد.

به صورت کلی، آرایشگرهای متنوع با توجه به مهارت و تخصص خود  در کوتاه کردن موها از ترفندها و روش های متنوعی بهره مند هستند. بهتر است که کوتاهی موهای خود را به یک سالن کاربلد و دارای سابقه درخشان واگذار کنید تا مشکلی در کوتاهی موهای شما رخ ندهد.

کلام آخر

از رایج ترین روش های کوتاهی مو به صورت کلی به روش خشک می باشد که نسبت به روش خیس از برتری بیشتری بهره مند است. بر این اساس، بهتر است که قبل از هر چیزی، ابتدا موهای خود را مدنظر قرار دهید و سپس برای روش و ترفند کوتاه کردن آن دست به کار شوید. چرا که تنها در این صورت می توانید مدل مویی جذاب و زیبا داشته باشید که چهره شما را تحت تاثیر قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *